tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Fiata

Wybierz problem

Samochód włoskiej produkcji, należący do międzynarodowego koncernu Stellantis

Poznaj inne samochody

O Fiacie można powiedzieć, że są włoskimi samochodami produkowanymi w Polsce. Fabryka w Tychach była w 2009 największą fabryką Fiata w Europie. Samochody produkowane przez Fiat Auto Poland są eksportowane do aż 68 państw na całym świecie.

Popularny włoski producent samochodów osobowych, sportowych, dostawczych i rajdowych sięga historią do 1899 roku kiedy to Giovanni Agnellego założył fabrykę w Turynie pod stanowiącą rozwinięcie akronimu FIAT nazwą Fabbrica Italiana Automobili Torino.

Przed wybuchem I wojny światowej władze koncernu podjęły decyzję o budowie dwóch nowych fabryk. W 1924 roku firma uruchomiła jeszcze produkcję licencyjnych pojazdów osobowych i ciężarowych w Moskwie. Wraz z początkiem lat 50. XX wieku nową specjalnością marki stała się produkcja odrzutowych samolotów myśliwskich dla sił powietrznych NATO.

Długa historia Fiata w Polsce

Historia polskiego oddziału marki Fiat sięga aż 1921 roku, kiedy to w Warszawie rozpoczęta została budowa fabryki samochodów. Inwestycję tę jednak przerwano na rzecz stacji obsługi importowanych z Włoch pojazdów marki Fiat. Dziesięć lat później w Państwowych Zakładach Inżynierii w Warszawie rozpoczęto montaż modeli 508 oraz 621.

W 1965 roku pomiędzy włoskim Fiatem a polskim Motoimportem zawarta została umowa licencyjna na uruchomienie w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu produkcji nowoczesnego samochodu osobowego – Fiata 125p powstałego na bazie modelu 125. Jego produkcję uruchomiono dwa lata później. Natomiast w 1973 roku w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej oraz Tychach uruchomiono produkcję modelu 126p.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Fiata zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Fiata należą: osobowe 500, Panda, Tipo, kabriolety 500C, crossovery 500X, minivany 500L, kombivany i vany Qubo, Doblò Kombi, Talento Kombi, dostawcze Fiorino, Doblò, Talento, Ducato..

Z pozostałych modeli Fiata, które też można jeszcze spotkać należą m.in. wciąż niezwykle popularne, produkowane niegdyś w Polsce: Fiat 126p (tzw. "maluch") Fiat 125p, Cinquecento i Seicento.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem Fiata

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.