tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Forda

Wybierz problem

Samochód amerykańskiej produkcji, należący do koncernu Ford Motor Company

Poznaj inne samochody

Ford jest drugim co do wielkości producentem samochodów w USA i piątym pod względem wielkości na świecie. W 2015 roku z fabryk Forda ulokowanych na prawie wszystkich kontynentach wyjechało około 6 mln 635 tys. pojazdów.

Ford został założony w 1903 roku w Detroit przez Henry’ego Forda, twórcę wyrobów masowej produkcji. Firma dysponowała własnymi lasami, kopalniami, hutami, transportem wodnym, lotniczym i kolejowym. W pewnym okresie tylko jedna fabryka w Dearborn zatrudniała prawie 100 tys. osób.

Obecnie jest to duży koncern branży motoryzacyjnej produkujący samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, pojazdy i maszyny rolnicze, sprzęt informatyczny i inne wyroby. Cały koncern Ford zatrudnia około 246 tys. pracowników.

„Możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”

Ta popularna dewiza Henry'ego Forda z 1914 roku dotyczyła legendarnego modelu T, który powstał jako tani i uniwersalny samochód dla Amerykanów. Powiedzenie to związane było z faktem, że samochód tenw latach 1914–1926 malowano wyłącznie na czarno.

Dla modelu T powstała specjalna, pierwsza taka na świecie linia produkcyjna, dzięki której samochód wytwarzano w ilościach masowych. W latach swojej produkcji, czyli od 1908 do 1927, powstało ponad 15 milionów egzemplarzy Forda T. Jeżeli chodzi o samochody o jednorodnej, niezmienianej zasadniczo konstrukcji, rekord ten pobił tylko Volkswagen Garbus.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Forda zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Forda należą: Fiesta, Focus, Puma, Kuga, Mondeo, sExplorer, Bronco, Mustang Mach-E, E-Transit Custom, E-Transit, Tourneo Courier, Tourneo Connect, Tourneo Custom, S-Max, Ranger, Mustang.

Popularnymi samochodami Ford są również te dostawcze modelu Transit: Transit Courier, Transit Connect, Transit Custom. Z pozostałych modeli Forda, które też można jeszcze spotkać należy wiele modeli historycznych, których produkcja już się zakończyła.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem Forda

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.