tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie domu

Wybierz problem

Dom jednorodzinny jest marzeniem większości ludzi

Poznaj inne typy budynku

Dom jest pod względem mieszkaniowym budynkiem komfortowym - w przeciwieństwie do bloków mieszkalnych, gdzie o wiele trudniej jest o prywatność i swobodę życia. Dlatego miasta, w których o miejsce dla wolnostojących budynków jest trudno, coraz mocniej w swoich przedmieściach zabudowywane są właśnie domami jednorodzinnymi.

Z wolnostojącym domem wiąże się wiele elementów, które mogą nie występować w budownictwie wielorodzinnym. Działka, na którym stoi dom, jest najczęściej ogrodzona, a okrodzenie to posiada bramę wjazdową i furtkę dla wejścia. Większość domów posiada garaże w parterze lub piwnicy domu lub osobny budynek garażowy lub wiatę na samochód na terenie działki.

Domy są najstarszymi typami budynków mieszkalnych

Dom to podstawowe schronienie człowieka. Każde taka budowla, czy to byłby szałas, drewniany lub murowany budynek, czy nawet pałac, można nazwać domem. W potocznym rozumieniu dom rozumie się jako niewielki wolnostojący parterowy lub kilkupiętrowy budynek wykonany z trwałych materiałów z płaskim lub spadzistym dachem, który postawiony jest na osobnej działce.

W Polsce i na świecie występuje wiele rodzajów domów. Na pewno można wyróżnić ich kilka typów: wolnostojące, które nie graniczą z innymi budynkami, tzw. bliźniaki, czyli budynki dwurodzinne z lustrzanym rozkładem pomieszczeń, a także domy szeregowe, które mają charakter bliźniaków, ale ułożonych wzdłuż ulicy w jedną długą pierzeję.

W zależności od wielkości i składu rodziny domy można też wyróżnić na jednorodzinne oraz kilku, najczęściej dwurodzinne - np. wtedy kiedy poza rodzicami z dziećmi dom zamieszkują też dorosłe dzieci lub dziadkowie. Czasem wielorodzinne domy posiadają kilka niezależnych od siebie wejść, chociaż są nadal jednym budynkiem.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem domu

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć budynek, niezależnie od jego rodzaju, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoją nieruchomość bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Może być wiele powodów konieczności wymiany zamka drzwiowego. Mechanizm zamka może ulec zużyciu lub awarii. Czasem stary mechanizm można regenerować, ale niekiedy zużycie jest już zbyt mocne. Zamek mógł też zostać uszkodzony przy próbie włamania do budynku. Należy pamiętać o tym, by nowy zamek był odpowiedni do rodzaju drzwi.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia ościeżnicy.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Klucze zostawione wewnątrz, leżące gdzieś na meblach lub wiszące na haczyku, a drzwi zatrzasnęły się - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie wyważaj wtedy drzwi ani nie rozbijaj zamka, aby się dostać do środka!

Zgubienie kluczy jest wyjątkowo stresujące dla właściciela nieruchomości. Ten moment kiedy stoisz przed swoimi drzwiami, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do budynku zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.