tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie garażu

Wybierz problem

Bliski miejsca zamieszkania garaż jest wielką wygodą dla kierowcy

Poznaj inne typy budynku

Garaż chroni samochód przed czynnikami zewnętrznymi, szczególnie pogodą, czyli np. upałem, deszczem, śniegiem czy gradem. Posiadając garaż można przedłużyć sprawność swojego auta i zachować dłużej jego wartość. Garaż jest też dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą, dlatego drzwi garażowe mają często zamki antywłamaniowe.

Garaże nie są wykorzystywane tylko do przechowywania samochodów. Często ich właściciele wyposażają garaże w urządzenia umożliwiające im dokonywania prostych napraw swoich aut, a także traktują garaże również jako warsztaty lub miejsce przechowywania różnych przedmiotów, dla których nie znajdują miejsca w domu.

Garaż to nie tylko część budynku lub osobny budynek

Osobny budynek garażowy najłatwiej sobie wyobrazić. Będzie to budynek najczęściej na jeden lub dwa samochody. Często mniejsze garaże, w całych grupach, po kilkanaście, a nawet kilkaset, budowane są jeden obok drugiego przy osiedlach mieszkaniowych. Taki rodzaj garażowania, nieraz w sporej odległości od miejsca zamieszkania, był szczególnie popularny w drugiej połowie XX wieku w krajach Europy Wschodniej.

W Polsce i na świecie występuje wiele rodzajów garaży. Na pewno można wyróżnić ich kilka typów: wolnostojące, czyli osobne budynki, które nie graniczą z innymi budynkami, garaże wewnątrz budynku, w jego parterze lub piwnicy, a także garaże wielkopowierzchniowe, które jako wiele miejsc parkingowych, otwartych lub w zamykanych boksach, są najczęściej umieszczane pod budynkami mieszkalnymi.

Różna jest dostępność do garaży. Jeśli jest to garaż indywidualny, to do bramy garażu ma dostęp tylko właściciel samochodu. Jednak jeśli jest to garaż wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni, dostęp do niego ma wielu mieszkańców, a pojedyncze miejsce postojowe w takim wspólnym garażu może być zabezpieczone dodatkowo w indywidualny sposób.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem garażu

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć budynek, niezależnie od jego rodzaju, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoją nieruchomość bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Może być wiele powodów konieczności wymiany zamka drzwiowego. Mechanizm zamka może ulec zużyciu lub awarii. Czasem stary mechanizm można regenerować, ale niekiedy zużycie jest już zbyt mocne. Zamek mógł też zostać uszkodzony przy próbie włamania do budynku. Należy pamiętać o tym, by nowy zamek był odpowiedni do rodzaju drzwi.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia ościeżnicy.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Klucze zostawione wewnątrz, leżące gdzieś na meblach lub wiszące na haczyku, a drzwi zatrzasnęły się - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie wyważaj wtedy drzwi ani nie rozbijaj zamka, aby się dostać do środka!

Zgubienie kluczy jest wyjątkowo stresujące dla właściciela nieruchomości. Ten moment kiedy stoisz przed swoimi drzwiami, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do budynku zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.