tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Saeta

Wybierz problem

Samochód hiszpańskiej produkcji, należący do koncernu Volkswagen AG

Poznaj inne samochody

Przedsiębiorstwo SEAT założone zostało 9 maja 1950 roku przez Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu (51%), korporację sześciu banków (42%) oraz włoski koncern motoryzacyjny FIAT (7%).

Pierwszym modelem marki SEAT był model 1400, który produkowano w nowo wybudowanej fabryce w Barcelonie na licencji pierwszego opracowanego po II wojnie światowej Fiata 1400. W 1957 roku rozpoczęto produkcję drugiego pojazdu marki SEAT, modelu 600 (Fiat 600). W 1965 roku rozpoczęto eksport pojazdów poza rynek hiszpański, m.in. do Kolumbii. Jako Seat produkowano również bliźniaki Fiata 124 (polski tzw. Duży Fiat) oraz Fiata 127 (bliski następca tzw. Malucha).

W 1980 roku włoski FIAT sprzedał swoje 7% swoich udziałów Narodowemu Instytutowi Przemysłu Hiszpanii, dzięki czemu SEAT stał się w całości hiszpańskim producentem samochodów.

Seat w rodzinie Volkswagena

W 1982 roku SEAT podpisał umowa o współpracy z niemieckim koncernem motoryzacyjnym Volkswagen AG, a w 1986 roku Volkswagen zakupił 51% pakiet akcji SEAT, przejmując tym samym kontrolę nad firmą. W krótkim czasie udziały te powiększone zostały do 79%, a w 1990 roku aż do 99,99%. W 1991 roku wprowadzono na rynek pierwszy model zbudowany we współpracy z niemieckim Volkswagenem, opracowany na płycie podłogowej Golfa II - Seat Toledo.

W 2002 roku SEAT w ramach koncernu Volkswagen AG dołączył wraz z Audi oraz Lamborghini do Grupy Volkswagena. W 2006 roku otwarta została nowa siedziba marki w Martorell w pobliżu Barcelony.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Seata zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Seata należą: osobowe Ibiza, León, SUV-y i crossovery Arona, Ateca, Tarraco.

Z pozostałych modeli Seata, które też można jeszcze spotkać należą: Alhambra, Altea, Arosa, Córdoba, Exeo, Fura, Inca, Málaga, Marbella, Mii, Mii Electric, Panda, Ritmo, Ronda, Terra, Toledo, Trans.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem Saeta

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.