tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Toyoty

Wybierz problem

Samochód japońskiej produkcji koncernu Toyota Motor Corporation

Poznaj inne samochody

Firmy Toyota założył w 1918 roku Sakichi Toyoda, który 6 lat później zbudował z synem automatyczny warsztat tkacki. Syn Kiichirō podczas podróży po Europie i Stanach Zjednoczonych zainteresował się branżą motoryzacyjną. W 1933 roku w warsztatach tkackich utworzony został dział samochodów.

Dzięki sprzedaży praw patentowych do automatycznego warsztatu tkackiego stworzono podwaliny firmy Toyota Motor Corporation, założonej w 1937 roku. Już dwa lata wcześniej zbudowany został pierwszy prototyp samochodu Toyota A1, a rok później rozpoczęto produkcję modelu AA. W 1989 roku utworzona została submarka zajmująca się produkcją samochodów luksusowych o nazwie Lexus.

W Polsce powstały dwie fabryki Toyota, obie na Dolnym Śląsku - Fabryka Skrzyń Biegów i Silników Benzynowych w Wałbrzychu oraz Fabryka Silników Benzynowych i Wysokoprężnych w Jelczu-Laskowicach nieopodal Wrocławia.

Lider wśród producentów samochodów na świecie

Globalna sprzedaż Toyota Motor Corporation wyniosła w 2020 roku 9 528 438 samochodów. Koncern zajął pierwsze miejsce wśród największych producentów samochodów na świecie. W tym samym roku Toyota zajęła pierwsze miejsce na polskim rynku, wyprzedzając po raz pierwszy Škodę. Marka zarejestrowała 64 364 samochody osobowe i dostawcze.

W 2021 roku Toyota po raz drugi zajęła pierwsze miejsce na polskim rynku. Marka zarejestrowała 74 512 samochody osobowe. Model Corolla awansował na pozycję lidera polskiego rynku (22 095 egz.). Na drugim miejscu znalazł się Yaris (14 479 egz.) – lider segmentu B.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Toyota zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Toyota należą: Agya, Allion, Aurion, Avalon, Aygo, Camry, Corolla, Crown, Crown Majesta, Etios, GT86, ist, Levin, Matrix, Mirai, Passo, Premio, Prius, Prius Plug-in, Supra, Vios, Vitz, Yaris.

Z pozostałych modeli Toyota, które też można spotkać należą poza modelami samochodów osobowych również modele z bardzo obszernej gamy SUV-ów, crossoverów, minivanów, pickupów oraz pojazdów dostawczych.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem Toyoty

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.