tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Opla

Wybierz problem

Samochód niemieckiej produkcji, należący do międzynarodowego koncernu Stellantis

Poznaj inne samochody

Opel jest mocno związany z Polską. W latach 90-tych XX wieku o budowę najnowocześniejszej na świecie fabryki Opla ubiegało się prawie sto miast. Wybrano Gliwice na Górnym Śląsku. Do 2018 roku produkowano ok. 200 tys. samochodów rocznie.

Marka Opel sięga 1862 roku, kiedy to niemiecki przemysłowiec Adam Opel skonstruował swoją pierwszą maszynę do szycia. W 1884 roku rozpoczął prace nad konstrukcją pierwszego, roweru własnego pomysłu. W 1895 roku po śmierci założyciela przedsiębiorstwa, kierownictwo przejęła żona Adama Opla wraz z pięcioma synami, którzy zwrócili uwagę na szybko rozwijający się przemysł samochodowy.

W 1899 roku ruszyła produkcja pierwszego samochodu osobowego marki Opel o nazwie System Lutzmann, który napędzany był silnikiem spalinowym o mocy 4 KM, który maksymalnie rozpędzić się mógł do prędkości 20 km/h. Wyprodukowanych zostało 11 egzemplarzy pojazdu.

Najnowocześniejsza na świecie fabryka Opla w Gliwicach

W Gliwicach, na obrzeżach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, powstała fabryka Opla. Zakład został wybudowany bardzo szybko, ponieważ od chwili symbolicznego wbicia łopaty w październiku 1996 roku do uruchomienia produkcji w sierpniu 1998 roku minęły zaledwie 22 miesiące.

30 listopada 2021 roku z fabryki wyjechał ostatni Opel Astra. W gliwickiej fabryce Opla produkowano astry przez ostatnie 23 lata. Nowy właściciel Opla (Stellantis) postanowił wycofać produkcję aut osobowych; w zamian będzie produkować samochody dostawcze grupy Stellantis.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Opel zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Opel należą: Corsa, Astra, Insignia, Mokka, Crossland, Grandland, Combo Life, Zafira Life, Vivaro Kombi, Movano oraz wersje elektryczne.

Z pozostałych modeli Opel, które też można jeszcze spotkać należą: Omega, Frontera, Speedster, Vectra, Signum, Tigra TwinTop, GT, Agila, Ampera, Ampera-e, Antara, GTC, Adam, Karl, Cascada, Zafira, Meriva.

Fot. Wikimedia Commons



Typy problemów z otwarciem Opla

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.




Kontakt       Polityka Prywatności