tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Renault

Wybierz problem

Samochód francuskiej produkcji z siedzibą w Boulogne-Billancourt pod Paryżem

Poznaj inne samochody

Renault jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw motoryzacyjnych. Renault szczyci się mianem lidera pod względem globalnej sprzedaży aut oraz drugiego na świecie producenta samochodów. Koncern zatrudnia 130 tys. pracowników na całym świecie, z czego 63 tys. we Francji.

Spółka Renault została założona przez trzech braci, Louisa, Marcela oraz Fernanda Renault, pod nazwą „Société Renault Frères” („Spółka Bracia Renault”), jednak już rok wcześniej powstał pierwszy samochód autorstwa Louisa Renault.

Pierwszy warsztat przedsiębiorstwa Renault mieścił się w szopie na narzędzia na terenie rodzinnej posiadłości w Billancourt niedaleko Paryża. Już po roku firma zatrudniała 110 pracowników i produkowało 76 aut rocznie, a po dwóch latach powstało pierwsze logo firmy.

Samochody Renault odparły atak na Paryż

Okres I wojny światowej przyniósł rozgłos firmie Renault. Pod naporem niemieckim armia francuska cofała się w głąb Francji. Ofensywa niemiecka z kierunku Belgii przesunęła się na południe w kierunku Paryża, a nad rzeką Marną trwała bitwa, w której Francuzi ponosili wielkie straty. Wówczas zapadła decyzja zarekwirowania ok. 630 sztuk paryskich taksówek Renault.

Z Paryża na wojenny front przewieziono dodatkowe 3000 francuskich żołnierzy co pomogło w powstrzymaniu naporu Niemców. Było to pierwsze w historii wykorzystanie samochodów na taką skalę do przemieszczenia sił zbrojnych.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Renault zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Renault należą: osobowe Twingo, Clio, Mégane, Talisman, elektryczne: Zoe, Kangoo, SUV-y i crossovery: Captur, Kadjar, Koleos, Arkana, kombivany i minivany: Kangoo, Scénic, Espace, pickupy: Alaskan, dostawcze Kangoo, Trafic, Master.

Z pozostałych modeli Renault, które też można jeszcze spotkać należą: Fuego, Safrane, Avantime, Vel Satis, Thalia, Wind, Modus, Safrane II, Fluence, Latitude, Laguna, Modus. Do koncernu Renault należą również też marki: Dacia, Alpine, Renault Samsung Motors, Moskwicz.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem Renault

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.