tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Škody

Wybierz problem

Samochód czeskiej produkcji, należący do koncernu Volkswagen AG

Poznaj inne samochody

Historia istnienia marki Škoda sięga roku 1859, kiedy to w Pilźnie założone zostały zakłady metalowe, które w 1869 roku przejęte zostały przez Emila Škodę od hrabiego Arnosta Waldsteina. Początkowo zajmowały się przemysłem metalowym, a następnie zbrojeniowym.

W 1900 roku po śmierci Emila Škody, zakłady należały do największych przedsiębiorstw produkcyjnych nie tylko w Czechach, ale też na terenie całych Austro-Węgier. W 1924 roku zakłady w Pilźnie opuścił pierwszy samochód – model 25/100.

W 1895 roku w Mladej Boleslavi powstała inna firma, Laurin & Klement, która początkowo zajmowała się naprawą, a następnie produkcją rowerów, potem motocykli, a od 1905 roku samochodów. W 1925 roku doszło do fuzji z koncernem Škoda, dlatego odtąd silna produkcja samochodów odbywała się już pod marką Škoda

Škoda pod skrzydłami Volkswagena

Po upadku systemu komunistycznego Škoda nawiązała współpracę z niemieckim koncernem motoryzacyjnym Volkswagen AG, który 16 kwietnia 1991 roku nabył 30% udziałów spółki. Kilka lat później koncern dokupił kolejne 30% udziałów w spółce, a w 2000 roku stał się już jedynym właścicielem.

Aby uniknąć polskich ograniczeń celnych, w 1994 roku rozpoczęto montaż samochodów marki Škoda w fabryce Volkswagen Poznań. Do 2002 roku montowano w Poznaniu takie modele Škody jak Favorit, Felicia, Octavia I, Fabia oraz użytkowy model Pick-up.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Škoda zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Škoda należą: osobowe Fabia, Scala, Octavia, Superb, Rapid, Rapid Spaceback, Citigo, kombivany Roomster, Praktik, SUV-y i crossovery Kamiq, Karoq, Kodiaq, Yeti, elektryczne Citigo-e iV, Enyaq iV.

Z pozostałych modeli Škoda, które też można jeszcze spotkać należą: Škoda Favorit, Škoda Felicia, Škoda Pick-up Škoda Forman, a także jeszcze starsze modele, które myły popularne w okresie Polski Ludowej, takie jak 100, 104, 105, 110, 120, 125, 130, 135, 136.

Fot. Wikimedia CommonsTypy problemów z otwarciem Škody

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.