tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Volkswagena

Wybierz problem

Samochód niemieckiej produkcji, należący do koncernu Volkswagen AG

Poznaj inne samochody

Historia koncernu Volkswagen rozpoczęła się w 1931 roku, kiedy przedsiębiorstwo Zündapp zwróciło się do Ferdinanda Porsche o przygotowanie projektu taniego samochodu. W 1934 roku Ferdinand Porsche zaprezentował niemieckiemu rządowi projekt samochodu – legendarnego Garbusa. Adolf Hitler ochrzcił pojazd tytułem „Niemiecki samochód ludowy” - Volkswagen.

Chociaż samochód został zaprojektowany i wprowadzony do produkcji w latach 30, masowa produkcja ruszyła w 1945 roku. Do roku 2002 w kilkunastu krajach wyprodukowano ponad aż 21,5 mln egzemplarzy Garbusa, co jest ogromnym sukcesem w historii motoryzacji.

Do grupy Volkswagen, poza samym Volkswagenem należy również wiele innych znanych marek, takich jak Audi, SEAT, Škoda, Lamborghini, Bentley, Scania, Porsche, MAN, Ducati, Cupra, Jetta, Scout.

Produkcja Volkswagena w Polsce

W 1992 roku powstało przedsiębiorstwo Volkswagen Poznań, w którym początkowo montowano, a później już produkowano w całości różne modele samochodów. Modelem sztandarowym poznańskiej fabryki stał się Volkswagen Transporter wytwarzany tu od początku 1994 roku. Aktualnie w Poznaniu produkowane są Transporter T6.1 oraz Caddy.

W 1992 roku Volkswagen Golf III został wybrany Samochodem Roku, w 2006 roku Volkswagen Passat B6 zdobył drugie miejsce, zaś w 2010 roku Samochodem Roku został Volkswagen Polo piątej generacji. Po 2014 roku znaczący wzrost sprzedaży użytkowych volkswagenów zaobserwowano zwłaszcza w Europie Zachodniej, gdzie najlepiej sprzedawał się VW Transporter. W 2019 roku Volkswagen była najpopularniejszą marką samochodów w Polsce z liczbą 81 625 zarejestrowanych aut.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Volkswagen zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Volkswagen należą: osobowe Polo, Golf, Passat, Arteon, elektryczne e-up!, ID.3, ID.4, ID.5, ID.Buzz, SUV-y i crossovery T-Cross, Taigo, T-Roc, T-Roc Cabrio, Tiguan, Tiguan Allspace, Touareg, kombivany i vany Caddy Life, Multivan, Pick-upy Amarok, dostawcze Caddy, Transporter, Crafter.

Z pozostałych modeli Volkswagen, które też można jeszcze spotkać należą: Apollo, Beetle, CC, Corrado, Derby, Eos, Fox, Garbus, K70, Lupo, New Beetle, Phaeton, Routan, Scirocco, Taro, Touran, Sharan.

Fot. Wikimedia Commons



Typy problemów z otwarciem Volkswagena

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.