tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Mazdy

Wybierz problem

Samochód japońskiej produkcji, należący do koncernu Mazda Motor Corporation

Poznaj inne samochody

Marka pod względem liczby rejestracji nowych modeli w 2014, 2015 i 2016 roku była trzecią najpopularniejszą marką segmentu premium w Polsce (po BMW i Mercedesie). W 2016 roku w Polsce zarejestrowano 10787 nowych egzemplarzy.

Przedsiębiorstwo Mazda powstało w 1920 roku pod pierwotną nazwą Toyo Cork Kogyo, którą zmieniono kilkanaście lat później na Mazda, jako nawiązującą do nazwiska założyciela firmy Matsuda oraz staroperskiego bóstwa Ahura-Mazdy.

Szczególnie istotną datą dla przedsiębiorstwa był rok 1960, kiedy pokazano światu innowacyjny model samochodu osobowego o nazwie Mazda R360. Była to wyjątkowo udana konstrukcja zwłaszcza dlatego, że samochód ten charakteryzował się bardzo niskim zużyciem paliwa na poziomie 3,1 litra na 100 km.

Podczas wojny fabrykę Mazdy zniszczyła bomba atomowa

Mazda tworzyła pierwsze prototypy samochodów osobowych w 1940 roku, jednak z powodu II wojny światowej prace zostały wstrzymane. Ponadto w wyniku zrzucenia 6 sierpnia 1945 roku bomby atomowej na Hiroszimę uległa zniszczeniu blisko połowa fabryki. Dopiero po odbudowie udało się wznowić prace nad produkcją samochodów.

Obecny zakład Mazdy w Hiroszimie jest jednym z największych motoryzacyjnych kompleksów przemysłowych na świecie, wytwarzającym rocznie blisko 500 000 samochodów. Zdolności produkcyjne zakładu w Hofu są niewiele mniejsze, gdyż wynoszą około 400 000 sztuk rocznie. Działalność produkcyjna jest wspierana przez cztery ośrodki badawczo-rozwojowe.

Mazda posiada dwa główne zakłady produkcyjne w Japonii (Hiroszima i Hofu) oraz 19 fabryk rozmieszczonych na całym świecie, między innymi w Ameryce Północnej, Chinach, Tajlandii, a także Afryce Południowej.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Mazdy zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Mazdy należą: Axela, Premacy, Atenza, Miata, Roadster, Scrum, Spiano, Titan, Bongo, Biante, Carol, AZ-Offroad, BT-50, CX-3, CX-4, CX-5, CX-9, CX-30, MPV, MX-5 RF.

Z pozostałych modeli Mazdy, które też można jeszcze spotkać należą: Cosmo, Capella, Chantez, Demio, Laputa, Navajo, Tribute, Xedos.



Typy problemów z otwarciem Mazdy

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.